Nie masz talentu do rysowania, ale musisz narysować kotka? Chcesz zaangażować swoje dziecko i nauczyć je malować, jednak nie wiesz, jak? A może chcesz zająć czymś swoją pociechę, np. w czasie, gdy przyrządzasz posiłek? Nie martw się. Właśnie z myślą o początkujących rysownikach i malarzach, a także kochających rodzicach stworzyliśmy nasz tekst. Dowiesz się z niego, jak namalować kotka, gdzie powiesić rysunki kota wykonane przez twoje pociechy oraz w jaki sposób zrobić piękny szkic kota, np. na kółko plastyczne. Sprawdź, jak narysować kota krok po kroku! Mamy nadzieję, że nasze rady będą przydatne i weźmiesz je sobie do serca!
Jak narysować kota – co będzie ci potrzebne?
Wbrew pozorom szkic kota jest bardzo prosty do odtworzenia. Trzeba jedynie mieć dobrą instrukcję i kilka minut wolnego czasu. Wskazówki znajdziesz w naszym artykule, gdzie piszemy, jak namalować kota krok po kroku. Musisz więc jedynie znaleźć kartkę, ołówek i trochę czasu. Wówczas samodzielnie lub z dzieckiem namalujesz prosty rysunek kota. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na to, aby twój szkic kota wyglądał profesjonalnie, ale jednocześnie nie był zbyt trudny do wykonania. Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie dopiero zaczynasz swoją przygodę z kartką i ołówkiem. Pamiętamy o tym!
Jak namalować kotka – rysunek kota krok po kroku
Teraz nadszedł czas na najważniejszy punkt tego artykułu. Przedstawiamy sposób rysowania kota. To najprostsza instrukcja dotycząca tego, jak narysować kota, więc na pewno ci się przyda. Nie potrzeba do tego żadnych zdolności artystycznych i wielkiego talentu. Wystarczy jedynie kartka, coś do rysowania, a także nasz poradnik. Jak narysować kota? Musisz pamiętać o uwzględnieniu tylko kilku części jego ciała:
- głowy;
- tułowia;
- nóg;
- ogona;
- pyszczka.
Tylko tyle wystarczy, aby zaimponować swojej pociesze. Do dzieła!
Jak narysować kota? Krok 1., czyli rysowanie kota od głowy
- Zacznij od namalowania okręgu, czyli głowy kota. Oczywiście, nie musisz tego zrobić idealnie (np. z pomocą cyrkla), ponieważ głowa kota nigdy nie jest idealnie okrągła.
- Gdy już wykonasz okrąg, dorysuj na nim uszy kota. W tym celu na czubku głowy wystarczy zrobić dwa półkola stykające się z okręgiem. Szpiczaste uszy także wchodzą w grę. Wszystko zależy od twojej wyobraźni.
- Na koniec dorysuj tułów w kształcie łezki, który idealnie dopełni całości. Narysowana łezka też nie musi być idealna. Wystarczy, aby odzwierciedlała brzuch kotka i łączyła się z jego głową.
Jak narysować kotka – krok 2., czyli rysunek kotka bez pyszczka
Wiesz już, jak narysować kota, aby odzwierciedlić jego najważniejsze cechy. Teraz jednak nadszedł moment, aby twój szkic zwierzaka, naprawdę zaczął go przypominać i nikt nie miał wątpliwości, że to rysunek kota.
- W tym celu narysuj łapki, jednocześnie zmazując gumką niepotrzebne linie ołówka.
- Dorysuj swojemu zwierzakowi piękny, długi ogon.
- Pamiętaj jednocześnie, że twój kotek jest przedstawiony przodem, w pozycji siedzącej, czyli nie powinieneś dorysowywać mu tylnych nóg.
Wykonujesz więc tylko trzy ruchy ołówkiem i zmazujesz niepotrzebne linie.
Jak narysować kota – krok 3., czyli prosty rysunek kota gotowy
Rysunek kota jest bardzo prosty, prawda? Pamiętaj jednak, że na sam koniec musisz jeszcze zadbać o jego pyszczek.Właśnie dlatego nie możesz zapomnieć o narysowaniu oczu, nosa, buźki i wąsów. Tutaj także możesz puścić wodze fantazji, dobierając dowolne kształty. Dzięki temu twój kot będzie wyjątkowy i na pewno spodoba się twojej latorośli. Kiedy masz już wiedzę, jak narysować zwierzątko, warto zabrać się za kolorowanie kota. Z reguły dzieci wybierają rudy odcień kredki, prawdopodobnie na wzór popularnego Garfielda, ale kot może być także szary, biały, a nawet niebieski!
Gdzie powiesić rysunki kota?
Twoja pociecha ma zadanie plastyczne z przedszkola lub szkoły? Dzięki naszym wskazówkom wiesz już, jak narysować kota! Wspólne malowanie z pociechą jest wspaniałym pomysłem i wpływa na jego prawidłowy rozwój. Prosty szkic i kolorowanie na pewno sprawi wiele radości. Co zrobić, aby zachęcić dziecko do dalszego rysowania? Stworzony szkic kota możesz zawiesić w widocznym miejscu, np. na lodówce. Dzięki temu twoja pociecha poczuje się wyróżniona i będzie miała motywację do kolejnych prób.
Narysowany kot – zalety rysowania kota z dzieckiem
Wspólne rysowanie ma wiele zalet, ponieważ pogłębia relację rodzica z dzieckiem, zachęca do twórczego spędzania czasu, a także pomaga wytworzyć umiejętność sprawnego posługiwania się dłonią. Ta ostatnia przyda się w czasie późniejszej nauki pisania.
Wiesz już, jak narysować kota, więc spróbuj to zrobić i spędź kreatywnie czas ze swoją pociechą. Dzięki temu twoje dziecko nauczy się posługiwać ołówkiem i być może rozbudzi w sobie artystyczne talenty. To bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości!